Pagina de start a forumului Hipnoterapie.ro Hipnoterapie.ro
Hipnoterapia - o soluție inteligentă!

FAQFAQ   CăutareCăutare   MembriMembri   GrupuriGrupuri   ÎnregistrareÎnregistrare 
 ProfilProfil   Mesaje privateMesaje private   AutentificareAutentificare 

Hipnoterapia pt marire sani
Du-te la pagina 1, 2  Următoare

Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului Hipnoterapie.ro -> Hipnoză / Hipnoterapie
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Autor Mesaj
bella_lady86

Data înscrierii: 17/Oct/2008

MesajTrimis: Vin Oct 17, 2008 12:03 pm    Titlul subiectului: Hipnoterapia pt marire sani Răspunde cu citat (quote)

Buna!

Ma tenteaza sa incerc cd-ul de hipnoterapie pt marirea sanilor.
As vrea sa stiu daca a incercat cineva pana acum si ce rezultate a obtinut.

Cam cat dureaza sedinta de terapie si cat de des trebuie facuta?
In timp ce asculti cd-ul trebuie sa nu fii deranjat? Daca suna telefonul e ceva grav?

Sper sa aflu cateva detalii.
Multumesc!
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
abramburica

Data înscrierii: 31/Oct/2008

MesajTrimis: Vin Oct 31, 2008 6:14 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

buna Bella

Eu am utilizar cd-ul acesta si am trecut de la cupa A la C. cred ca asta se poate numi rezultat pozitiv. cel putin eu sunt foarte multumita de cum arat acum, mai ales ca stau si drepti, asa ca nu am nevoie de sutien. sper sa nu se lase in timp, desi nu stiu cat de mult poate rezista pielea asa, ca sunt blonda si am o piele cam moale de felul ei.
insa trebuie sa iti spun si ca am o prietena care nu a reusit mare lucru. de fapt cd-ul e al ei (sa nu se supere cei care l-au facut, dar daca tot era acolo...), dar din motive de "parinti" (au o religie care nu-i permite sa apeleze la asa ceva) il asculta la mine. nu stiu ce sa iti spun, poate era stresata si se simtea vinovata, poate pur si simplu nu a mers, cert e ca la ea nu s-a vazut decat o fortifiere a sanilor si cam atat.
practic, eu l-am incercat din curiozitate, apoi pentru ca ma relaxa (practic aproape ca visezi ca esti la mare, ca e bine si relaxant....) si dupa ce am vazut ca mai si merge am fost foarte multumita.

poate iti mai scrie si altcineva....
iar daca te hotarasti, succes.
Sus
bella_lady86

MesajTrimis: Lun Dec 22, 2008 6:52 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Buna! Merci pt raspuns Abramburica. As vrea sa imi zici, te rog, cat timp a durat pana sa se observe primele rezultate? Cat timp ai ascultat? Tu adormeai in timpul ascultarii sau ramaneai mai mult treaza?
Multumesc!
Sus
abramburica

Data înscrierii: 31/Oct/2008

MesajTrimis: Vin Ian 02, 2009 11:36 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Buna Bella

am fost plecata in vacanta, asa ca doar acum am vazut mesajul tau.

Cred ca primele rezultate le-am observat dupa vreo 2 luni, cand am avut impresia ca sutienele mele nu prea imi mai veneau (initial am crezut ca mi se pare, ca e vorba de autosugestie sau ca sutienul a intrat la apa, ca port preponderent bumbac), dar mi-am dat seama ca nu era asta deoarece toata zona parea sa fie mai sensibila si mai fortifiata. asa ca am continuat, si, dupa vreo 6 luni era clar ca sunt pe calea cea buna.
Trebuie sa iti spun ca eu nu mi-am propus o marime anume pana la care sa ajung, ci am lasat lucrurile sa decurga de la sine. si s-au oprit cand s-au oprit, asa cum se si spune in domeniu, ca stie el inconstientul cand...S-au oprit dupa vreo 7-8 luni, singurei si nu au mai crescut, desi cd-ul il mai ascult si acum, ca ma relaxeaza si imi place.
Despre dormit, eu stiu sigur ca nu am dormit. Prietena mea a intrebat telefonic despre chestia asta cu somnul, ca ea mai adormea, si ni s-a explicat ca nu este o problema daca adormi, in sensul ca nu ti se intampla nimic rau, dar ca, avand in vedere ca e o sedinta de terapie, nu e indicat sa dormi in timpul ei, ca nu asta este scopul pentru care o faci. adica ceva de genul ca te duci la o consultatie la medic, si in timp ce ala te consulta si iti spune ce si cum, tu tragi un pui de somn....
Eu am incercat sa il ascult cand nu eram obosita (chiar daca nu in fiecare zi), si am renuntat la partea I dupa prima saptamana, ca imi eram ok doar cu inceputul partii a doua sa ma relaxez.
Dar imi permiteam sa visez... si cum imi place marea si plaja, nu mi-a fost greu... mi-am construit un loc al meu in care sa ma duc de fiecare data si in care sa fiu cu mine... e tot un fel de somn, dar din acela in care visezi ca se intampla cu adevarat , un fel de reverie daca se poate spune asa....
Probabil ca nu poate functiona chiar pentru toata lumea, ca nu suntem toti la fel, asa cum deja ti-am spus despre prietena mea.
Eu iti doresc sa iti reuseasca.
Multa bafta.
Sus
Aurora

Data înscrierii: 15/Ian/2009

MesajTrimis: Joi Ian 15, 2009 12:44 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Buna! Eu am inceput sa folosesc CD-ul acum 3 saptamani, in paralel cu sedinte de autosugestie (dimineata si seara) si masaj al sanilor in fiecare seara cu ulei de migdale dulci presat la rece... si cred ca mi s-a schimbat concentratia hormonala.
Sa vezi ce efecte: am o usoara acnee, simt furnicaturi si intepaturi in sani si au inceput sa se mareasca, sunt vizibil mai plini...chestia e ca am si scazut vreo 1 - 2 kg in greutate dar totusi sanii sunt mai plini. Am un libido mai mare decat in mod normal, iar secretia vaginala in timpul excitatiei sexuale este cantitativ mai mare. Totodata simt la nivelul ovarelor un fel de senzatii difuze, e impropriu spus durere pt ca nu ma dor, dar e ceva in genul acela, ca si cum ele sunt mai active.
Banuiesc ca toate aceste efecte provin din faptul ca estrogenul este secretat in organism in cantitate mai mare. De asemenea, am observat ca imi vine sa mananc foarte multe oleaginoase : masline si toata gama de nuci, arahide, caju, migdale, lactate, germeni de grau - adica fitoestrogeni naturali. Bine, eu oricum sunt vegetariana si mananc foarte natural, nutritiv, mai mult crud, si destul de mult in general (pt ca am un metabolism intens), dar sunt supla.
Oricum , e ca si cum as fi la pubertate, iar acnee, iar cresterea sanilor, uneori am o dispozitie mai anxioasa sau nervoasa ca si cum as fi in perioada premenstruala chiar daca nu sunt, etc...
Eu mi-am stabilit clar ca in maxim 2-3 luni sa ajung la o anumita marime. Aaa, am niste imagini cu o pereche de sani care imi plac (al unui fotomodel), si ii vizualizez destul de des (ca sa se imprime imaginea in subconstient), pentru ca acela este idealul pt mine. Cred ca si asta contribuie la a avea rezultate foarte rapide.
Mi s-a intamplat sa intru foarte profund in transa in 90% din cazuri, efectiv ma trezeam la sfarsit la comanda respectiva, insa nu-mi aminteam absolut nimic. Mi s-a intamplat si sa adorm de cateva ori. Iar de foarte putine ori mi s-a intamplat sa raman treaza si constienta, de obicei atunci cand nu reuseam sa ma relaxez suficient.
Cred ca conteaza si cat de mult crezi in rezultat. Adica sa te comporti si sa te simti ca si cum ai ajuns deja la rezultatul final.
Eu sunt absolut sigura ca in 2 luni o sa am exact sanii din acele imagini, deci nu am nici cel mai mic dubiu. Pentru ca am vazut oameni vindecati de cancer prin hipnoza, si multe altele. Iar cresterea sanilor e relativ usor de realizat pentru subconstient, mai ales ca a mai fost pus in situatia respectiva in perioada pubertatii. :)
Va tin la curent .
Sus
bella_lady86

MesajTrimis: Joi Ian 15, 2009 4:33 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Buna!
Merci de raspuns fetelor! Sunteti tari :)
Imi place gandirea pozitiva Aurora. Ce sedinte de autosugestie faci?
Eu am ascultat cd-ul pt sani aproape o luna inainte de sarbatori. Aveam un program incarcat si de multe ori adormeam in timp ce ascultam din cauza oboselii... Acum cu sarbatorile nu am apucat sa gasesc timp singura sa pot asculta. In schimb imi fixasem in minte dorinta de crestere si acum cand am inceput sa ascult din nou deja simt o mare diferenta. Ma dor ca la pubertate :) ceea ce e super... zic ca e semn bun...
Aurora, vreau sa vad si eu poza aceea cu sani super de care zici.
Succes! si va tin si eu la curent daca apar noutati :)
Sus
anonim

Data înscrierii: 22/Ian/2009

MesajTrimis: Joi Ian 22, 2009 1:23 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

buna! A mai utilizat cineva cd-ul? eu il am de ceva zile si vreau sa va spun ca este o placere sa l ascult ma relaxeaza ft mult practic sunt pe alta lume cand il ascult. In legatura cu rezultate nu prea pot sa va spun mare lucru pt ca sunt la inceput. Dar promit sa va tin la curent cu tot ce apare nou pe parcurs. poate mai intra pe forum persoane care l au folosit sa ne spuna si noua ce rezultate a avut. Eu sunt ft increzatoare in efectele lui. Si inca ceva pe parcusul tratamentul nu cauzeaza cu nimic purtarea sutienului?
Sus
Aurora

MesajTrimis: Joi Ian 22, 2009 6:08 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Sutienul nu trebuie purtat in timpul sedintei de hipnoza...in rest in viata de zi cu zi nu e nici o problema, logic ca poate fi purtat...sanii cresc treptat, putin cate putin, nu dintr-o data.
Sus
anonim

Data înscrierii: 22/Ian/2009

MesajTrimis: Mar Feb 03, 2009 2:34 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

nu a mai utilizat nimeni cd-ul? voi cele care il ascultati de ceva timp aveti ceva rezultate vizibile? eu inca nu va pot spune nimic,inca nu se vede ...dar cu rabdare sunt sigura ca voi avea rezultatele dorite pupici
Sus
Aurora

MesajTrimis: Mar Feb 03, 2009 6:37 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

[quote="anonim"]nu a mai utilizat nimeni cd-ul? voi cele care il ascultati de ceva timp aveti ceva rezultate vizibile? eu inca nu va pot spune nimic,inca nu se vede ...dar cu rabdare sunt sigura ca voi avea rezultatele dorite pupici[/quote]

Mie mi s-a schimbat compozitia hormonala, am acnee, simt ovarele active, iar sanii dor si se maresc intr-adevar, dar incetul cu incetul...sa vedem.
Sus
larisa

Data înscrierii: 24/Feb/2009

MesajTrimis: Mar Feb 24, 2009 8:42 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

fetelor da pentru buze nu incercati;))? cam cat dureaza la voi sedinta asta?
Sus
Aurora

MesajTrimis: Mie Feb 25, 2009 11:16 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

[quote="larisa"]fetelor da pentru buze nu incercati;))? cam cat dureaza la voi sedinta asta?[/quote]

larisa dar pt cresterea creierului nu incerci? ti-ar prinde bine :D :D :D
Sus
larisa

Data înscrierii: 24/Feb/2009

MesajTrimis: Mie Feb 25, 2009 1:54 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

ceva mai interesant decat sa ataci nu cred ca sti.. se vede ce proasta esti/plictisesti
Sus
bella_lady86

MesajTrimis: Mar Mar 10, 2009 10:17 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Buna justine!
Eu am folosit pilule pt sani plus crema tot de la aceiasi producatori. Am luat PhysioBust, timp de vreo 5-6 luni si nu am vazut niciun rezultat relativ la sani. Oricum nu zic ca nu au rezultate in general... doar ca la mine n-au avut. Cred ca asta tine mult si de cantitatea de estrogen din corpul fiecareia. Eu cred ca am foarte putin estrogen (sunt si foarte slaba) si probabil de-asta n-au avut efect pastilele. Si mai rau a fost ca mi-au dat o stare depresiva (din nou datorita cantitatii mari de estrogen pe care ti-o dadeau pastilele, cu care corpul meu nu era obisnuit).
De-asta m-am gandit ca hipnoterapia este o metoda mai blanda fata de corp si totodata foarte relaxanta.
Nu pot spune ca acum cu hipnoterapia am avut rezultate extraordinare, dar mai e timp... inca mai sper :)

Cam atat deocamdata!

Bye bye!
Sus
kris

Data înscrierii: 05/Oct/2010
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Mar Oct 19, 2010 9:18 pm    Titlul subiectului: Cd marirea sanilor Răspunde cu citat (quote)

Hi, sunt noua pe aici, dar vreau sa scriu si eu despre noua mea experienta vis a vis de marirea sanilor .mi am cumparat Cd ul si din data de 4 oct 2010 am inceput sa l ascult, m am gandit sa scriu la cateva saptamani ce rezultat am
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului Hipnoterapie.ro -> Hipnoză / Hipnoterapie Ora este GMT
Du-te la pagina 1, 2  Următoare
Pagina 1 din 2

Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum