Pagina de start a forumului Hipnoterapie.ro Hipnoterapie.ro
Hipnoterapia - o soluție inteligentă!

FAQFAQ   CăutareCăutare   MembriMembri   GrupuriGrupuri   ÎnregistrareÎnregistrare 
 ProfilProfil   Mesaje privateMesaje private   AutentificareAutentificare 

slabirea prin hipnoterapie

Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului Hipnoterapie.ro -> Hipnoză / Hipnoterapie
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Autor Mesaj
cornelia16_2002

Data înscrierii: 05/Feb/2008
Locație: ZALAU

MesajTrimis: Mar Feb 05, 2008 5:49 pm    Titlul subiectului: slabirea prin hipnoterapie Răspunde cu citat (quote)

cam dupa cat timp se vad rezultatele de slabire in cazul hipnoterapiei ca eu ascult CD-ul cam din 16 decembrie si deci au trecut aproape doua luni dar nu se vede nimica, decat ca consum zilnic foarte multa apa si sunt foarte linistita si cu spor de munca mare dupa ascultarea CD-ului.
imi poate scrie si mie cineva daca a obtinut rezultate?
va multumesc :lol:
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
nadia

Data înscrierii: 08/Aug/2007

MesajTrimis: Mar Feb 05, 2008 8:45 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Cred ca esti pe calea cea buna. Mai ai putina rabdare si o sa vezi singura rezultatele. Apoi, sa ne spui si noua cum te simti si ce schimbari ai obtinut. :wink:
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Valerius

Data înscrierii: 08/Aug/2007

MesajTrimis: Mar Feb 05, 2008 9:06 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Nu-mi vine sa cred. Asa a inceput si la mine. Am realizat brusc ca beau mai multa apa ca de obicei si aveam chef de miscare. Mi-am dat seama ca ceva se intampla si am profitat de asta. Am inceput sa fac mai mult sport. Pentru ca nu mai facusem asta de mult timp am ales pentru inceput tenisul de masa pentru ca mi se parea mai usor. Dupa aceea alergam din placere in jurul stadionului.

Daca tot au aparut schimbarile astea si la tine, eu te-as sfatui sa profiti din plin de ele, ca doar imediat vine primavara si totul se pune in miscare.

Sa ne tii la curent.
Sus
cornelia16_2002

MesajTrimis: Mie Feb 06, 2008 6:47 pm    Titlul subiectului: slabirea Răspunde cu citat (quote)

ai dreptate cu sportul ca ma apuca la niste ore imposibile 22- 23 noaptea dar totusi fac cateva minute desi fac galagie prin vecini mai ales cand ma pun pe stepper sa fac, mai merg si la sauna o data pe saptamana ca trebuie si asta
o sa continui si o sa vad daca sunt rezultate
apa beau foarte multa ianainte de masa si dupa, dar e problema ca tot timpuil trebuie sa fie si o baie prin apropiere si mie cam frica sa merg si la local din cauza asta
ps: eu nu am retineri de apa in organism si automat dupa ce beau apa trebuie sa merg la baie :(
mersi pt incurajari :) [/img]
Sus
cornelia16_2002

MesajTrimis: Joi Feb 07, 2008 10:14 am    Titlul subiectului: slabire Răspunde cu citat (quote)

este careva care a slabit prin hipnoterapie si in cat timp? :?:
Sus
lokipaki

Data înscrierii: 25/Ian/2008

MesajTrimis: Sâm Feb 09, 2008 1:44 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

apropo, cornelia, observ ca esti putin sceptica: metoda care functioneaza in folosirea mp3: in momentul in care le asculti, nu te verifica prea strict. Incearca sa gandesti faptul ca a avut efect. Nu vorbesc din experienta, recunosc, ci din studii. Pentru a crea efectul trebuie mai intai sa consideri ca "incepe sa aiba efect"

O chestie simpla de exemplu: exista pentru incepatori mp3-uri care te fac sa intepenesti. Ideea e ca vei simti ca te poti misca, dar nu ai chef sa o faci. Odata ce gandesti ca "ia sa vad daca ma pot misca" inseamna ca nu lasi sa isi faca efectul. E cam ciudat dar asta e. Mergi pe un mp3, trebuie sa crezi in el ca sa il poti amplifica.

O alta faza e sa te obisnuiesti cu transa, sa simti ca ai reusit sa ajungi la punctul respectiv, parerea mea, ca de cand ma chinui mi-am dat seama ca ar fi bine mai intai sa invat sa ma mentin in transa, e frumos.

E grele, sa stii, unii zic ca s-au chinuit un an pentru un efect foarte puternic in diverse alte domenii.
Sus
cosmina

Data înscrierii: 26/Ian/2008

MesajTrimis: Sâm Feb 09, 2008 7:00 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Gasiti mai multe pareri despre asta la Experiente personale.
Cornelia, am scris si eu acolo despre propria mea aventura cu acest cd. Sper sa te ajute.
Sus
kris

Data înscrierii: 05/Oct/2010
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Dum Mar 27, 2011 10:29 am    Titlul subiectului: Cd de slabit Răspunde cu citat (quote)

Hi, am inceput si eu sa folosesc Cd ul de slabit de pe data de 15 martie, ce am observat este ca beau mai multa apa parca ceva s a schimbat...incerc tot timpul sa nu mai mananc intre mese si sa fac cam ce se spune in cd, nu am mai facut sport de multi ani acum imi caut un sport pe care sa l practic , eu sper sa reusesc sa slabesc ...
kris

Data înscrierii: 05/Oct/2010
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Mie Apr 13, 2011 10:02 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Mai sunt 2 zile si se implineste o luna de cand fac zilnic hipnoza pt slabit, nu pot spune inca prea multe cert este ca se vede foarte putin ca am slabit , beau apa de parca sunt un vulcan in eruptie, sport sincer nu fac dar m am apucat sa alerg putin si sa fac cateva exercitii sper sa avansez si sa ma apuc mai mult de sport, ma simt ok si sunt chiar fericita ca nu slabesc mult dintr o data asta ar insemna piele in exces.
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului Hipnoterapie.ro -> Hipnoză / Hipnoterapie Ora este GMT
Pagina 1 din 1

Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum