Pagina de start a forumului Hipnoterapie.ro Hipnoterapie.ro
Hipnoterapia - o soluție inteligentă!

FAQFAQ   CăutareCăutare   MembriMembri   GrupuriGrupuri   ÎnregistrareÎnregistrare 
 ProfilProfil   Mesaje privateMesaje private   AutentificareAutentificare 

Ajutati-ma!

Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului Hipnoterapie.ro -> Hipnoză / Hipnoterapie
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Autor Mesaj
HELP

Data înscrierii: 01/Mai/2011

MesajTrimis: Dum Mai 01, 2011 5:59 pm    Titlul subiectului: Ajutati-ma! Răspunde cu citat (quote)

De aproape 7 ani de zile am probleme digestive: am facut tratament alopat, fitoterapie, homeopatie cu cei mai buni medici din Romania si cu un medic roman homeopat stabilit in Anglia si rezultatele au fost minime. Anul trecut, mama mea a fost foarte bolnava si am facut un tratament antidepresiv cateva luni, in care m-am simtit destul chiar bine, dar dupa ce ea a murit in august, am redus treptat si intr-o luna am renuntat complet la medicamentele antidepresive. Cateva luni a fost relativ bine, dar in februarie am facut o intoxicatie alimentara care a reactivat sindromul de colon iritabil(diagnostic stabilit in cele din urma dupa ce am facut si o colonoscopie; facusem anterior analize, ecografii, RMN).
Am inceput sa tin iarasi regim strict, dar intestinele se contracta dupa un program comandat incostient de creier prin sistemul neurovegetativ. Am gasit intai in materiale in engleza ca pentru pacientii de aceasta boala si care nu raspund la alte metode de tratament, o solutie ar fi hipnoza. Apoi am gasit in limba romana un articol al dnei Camelia Stavarache intitulat Hipnoza in sindromul colonului iritabil. As vrea sa stiu daca exista in Bucuresti sau Buzau cineva care ma poate ajuta sa scap de dureri si sa duc o viata normala.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
HELP

Data înscrierii: 01/Mai/2011

MesajTrimis: Mar Mai 03, 2011 5:47 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Inseamna ca nu am ajuns sa bat la usa care trebuia. Ramaneti cu bine si faceti atat bine cat puteti!
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Kermahlo

Data înscrierii: 23/Aug/2016

MesajTrimis: Mar Aug 23, 2016 8:42 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

You are the master of all What you most want to be like.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului Hipnoterapie.ro -> Hipnoză / Hipnoterapie Ora este GMT
Pagina 1 din 1

Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum