Pagina de start a forumului Hipnoterapie.ro Hipnoterapie.ro
Hipnoterapia - o soluție inteligentă!

FAQFAQ   CăutareCăutare   MembriMembri   GrupuriGrupuri   ÎnregistrareÎnregistrare 
 ProfilProfil   Mesaje privateMesaje private   AutentificareAutentificare 

Regresia în timp

Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului Hipnoterapie.ro -> Hipnoză / Hipnoterapie
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Autor Mesaj
Raziel

Data înscrierii: 27/Ian/2009

MesajTrimis: Mar Ian 27, 2009 1:01 pm    Titlul subiectului: Regresia în timp Răspunde cu citat (quote)

A incercat cineva? Se poate face asa ceva la noi in tara?
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Lotus

Data înscrierii: 29/Oct/2009

MesajTrimis: Joi Oct 29, 2009 3:54 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

salve!
eu am incercat si au fost niste experiente f interesante.
nu stiu sa te indrum la un terapeut care sa fie in ro.
am achizitionat un cd pentru regresie de pe un site. cauta pe net : drumuri catre tine. nu mai tin minte exact denumirea completa.
bafta!
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
antikom

Data înscrierii: 24/Sep/2009

MesajTrimis: Dum Noi 15, 2009 8:34 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Exista regresie temporala (intoarcerea in timp); mai exista si progresie temporala (sa mergi in viitor)."Regresia" poate fi de 2 feluri : Hipermnezie, in care iti reamintesti cu mare acuratete anumite evenimente care in starea de constiinta normala nu sunt accesibile, si revivificare care inseamna retrairea anui anumit eveniment la fel ca atunci cand la-i trait pentru prima data.
Regresia este folosita ca metoda terapeutica pentru a descoperi cauzele de multe ori ascunse ale unor probleme si pentru a le putea corecta, folosind diverse metode.

Exista si regresie intr-o alta viata, progresie intr-o alta viata.
Daca te intereseaza acest subiet cauta pe net despre Gerry Kein.Eu am vazut filmele lui despre acest subiect si cred ca sunt edificatoare.

Intrebarea mea este : Ce vrei sa realizezi prin regresie?
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj
hipnozarecreationala

Data înscrierii: 06/Sep/2010

MesajTrimis: Lun Sep 06, 2010 4:18 pm    Titlul subiectului: Regresie Recreationala Răspunde cu citat (quote)

Daca urmaresti o regresie recreationala, putem sa o facem si prin Skype, daca e medicala cauta un psihoterapeut..(o regresie adevarata nu se face cu cd-uri)
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
Takeshi

Data înscrierii: 22/Oct/2016

MesajTrimis: Sâm Oct 22, 2016 6:35 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Nu sunt conștient de comentariul unui utilizator.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului Hipnoterapie.ro -> Hipnoză / Hipnoterapie Ora este GMT
Pagina 1 din 1

Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum