Pagina de start a forumului Hipnoterapie.ro Hipnoterapie.ro
Hipnoterapia - o soluție inteligentă!

FAQFAQ   CăutareCăutare   MembriMembri   GrupuriGrupuri   ÎnregistrareÎnregistrare 
 ProfilProfil   Mesaje privateMesaje private   AutentificareAutentificare 

Insomnia

Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului Hipnoterapie.ro -> Hipnoză / Hipnoterapie
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Autor Mesaj
mocofanu

Data înscrierii: 31/Mar/2009
Locație: galati

MesajTrimis: Mar Mar 31, 2009 6:43 am    Titlul subiectului: Insomnia Răspunde cu citat (quote)

Am 24 de ani sunt din Galati si am o insomnie de vreo 6-7 luni care nu-mi da pace. Tin sa precizez ca este o insomnie de natura psihologica. Pur si simplu seara cand ma bag in pat ma cuprinde o stare de agitatie , nervozitate care nu-mi permite sa adorm. As avea nevoie de un sfat din partea dumneavoastra. Cd-urile ma pot ajuta si daca da , care din ele?
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
hipnozagalati

Data înscrierii: 21/Aug/2015

MesajTrimis: Vin Aug 21, 2015 9:46 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Insomnia este simptomul ce poate fi rezolvat cel mai usor prin hipnoza, din punctul meu de vedere, majoritatea pacientilot mei au constatat o imbunatatire a somnului ca fiind un "efect secundar" al sedintelor de hipnoza chiar daca ei nu au venit pentru probleme de somn
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Cleon

Data înscrierii: 05/Sep/2015

MesajTrimis: Sâm Sep 05, 2015 1:10 pm    Titlul subiectului: hipnozagalati sunteti de profesie hipnoterapeut? Răspunde cu citat (quote)

Buna ziua

Cum tratati pe cineva de insomnie prin hipnoza?
Imi puteti oferi un link catre o sedinta intreaga cap-coada pe aceasta problema-insomnie?
Persoana pacient va putea adormi imediat printr-o comanda data sie insasi ,dupa acest tratament?
Va putea adormi in zgomot:tropaieli,bocaneli?
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului Hipnoterapie.ro -> Hipnoză / Hipnoterapie Ora este GMT
Pagina 1 din 1

Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum