Pagina de start a forumului Hipnoterapie.ro Hipnoterapie.ro
Hipnoterapia - o soluție inteligentă!

FAQFAQ   CăutareCăutare   MembriMembri   GrupuriGrupuri   ÎnregistrareÎnregistrare 
 ProfilProfil   Mesaje privateMesaje private   AutentificareAutentificare 

Am o problema mare, poate hipnoterapia sa ma ajute?

Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului Hipnoterapie.ro -> Hipnoză / Hipnoterapie
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Autor Mesaj
PAULAELENA

Data înscrierii: 30/Mar/2009

MesajTrimis: Lun Mar 30, 2009 8:21 pm    Titlul subiectului: Am o problema mare, poate hipnoterapia sa ma ajute? Răspunde cu citat (quote)

Buna la toata lumea.
Am o problema care a inceput de vreo 3 ani, cu perioade mai bune si mai rele:nu pot sa mananc.In sensul ca nu pot sa inghit mancarea nici daca am o foame de lup.ma inec cu ea si am cam renuntat sa mai incerc, am facut si tratament psihiatric de vreo 2 ori cu zoloft.prima data a avut un mic efect, a doua oara deloc.am ajuns si la urgenta, am facut perfuzii, am trait luni de zile cu un iaurt pe zi sau la doua zile, perioade cand nu puteam inghiti nici apa sau saliva.
acum mananc cate putin iaurt, ciorba, lapte si alte lichide.am facut toate analizele posibile, sange, tiroida ,ecografii, bariu, orl, computer tomograf, endoscopie, ekg.sunt perfect sanatoasa, nu sunt nici macar anemica si calciul e destul de bine, tensiunea e buna.acum deja mi-e foarte frica sa mai incerc sa mananc, nu mai stiu de 3 ani ce e ala un mic.familia nu prea ma poate ajuta, merg si la psiholog de 8 luni, am mers si la un bioterapeut, fac un tratament naturist de la el dar nu simt nimic, cred ca a inceput ca o mica depresie si acum e si fobie. In rest ma comport normal, merg la servici, am o fetita de 6 ani, nu prea stie nimeni de problema mea, evit sa mananc cu alte persoane de fata.Am 29 ani, sunt din galati, are cineva vreo idee daca sunt hipnoterapeuti in Galati?
Multumesc tare mult.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
mocofanu

Data înscrierii: 31/Mar/2009
Locație: galati

MesajTrimis: Mar Mar 31, 2009 6:25 am    Titlul subiectului: Insomnie Răspunde cu citat (quote)

Am o problema legata de somn, nu reusesc sa dorm mai mult de 3-4 ore pe noapte! Sunt din Galati si m-ar interesa daca exista vreoun hipnoterapeut prin Galati sau Braila.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
PAULAELENA

Data înscrierii: 30/Mar/2009

MesajTrimis: Mar Mar 31, 2009 3:47 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Eu merg la psihoterapie si am intrebat de asta.Exista doar la Bucuresti si la Iasi hipnoterapeuti buni.Nu stiu daca practica cineva dar nu e numeni cu studii si atestate sau recunoscut in acest domeniu in galati.Oricum eu mai caut.
Sus
sergiuber

Data înscrierii: 14/Mar/2009

MesajTrimis: Dum Apr 05, 2009 8:03 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

incearca orice fel de terapie pana una alta. poate cand ai drum in bucuresti, reusesti sa treci pe la un hipnoterapuet
Sus
abramburica

Data înscrierii: 31/Oct/2008

MesajTrimis: Mar Aug 04, 2009 8:11 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

cautati pe site-ul psihologilor si al asociatiei de hipnoza si sigur veti gasi si in alte locatii psihoterapeuti cu atestat in hipnoterapie. mai sunt si prin alte parti, cum ar fi Cluj si Timisoara. stiu personal pe cineva care a facut hipnoza la Cluj, cu Varga, si este foarte multumit.
Sus
Mitel

Data înscrierii: 16/Sep/2009

MesajTrimis: Mie Sep 16, 2009 7:04 am    Titlul subiectului: Re: Am o problema mare, poate hipnoterapia sa ma ajute? Răspunde cu citat (quote)

[quote="PAULAELENA"]Buna la toata lumea.
Am o problema care a inceput de vreo 3 ani, cu perioade mai bune si mai rele:nu pot sa mananc.In sensul ca nu pot sa inghit mancarea nici daca am o foame de lup.ma inec cu ea si am cam renuntat sa mai incerc, am facut si tratament psihiatric de vreo 2 ori cu zoloft.prima data a avut un mic efect, a doua oara deloc.am ajuns si la urgenta, am facut perfuzii, am trait luni de zile cu un iaurt pe zi sau la doua zile, perioade cand nu puteam inghiti nici apa sau saliva.
acum mananc cate putin iaurt, ciorba, lapte si alte lichide.am facut toate analizele posibile, sange, tiroida ,ecografii, bariu, orl, computer tomograf, endoscopie, ekg.sunt perfect sanatoasa, nu sunt nici macar anemica si calciul e destul de bine, tensiunea e buna.acum deja mi-e foarte frica sa mai incerc sa mananc, nu mai stiu de 3 ani ce e ala un mic.familia nu prea ma poate ajuta, merg si la psiholog de 8 luni, am mers si la un bioterapeut, fac un tratament naturist de la el dar nu simt nimic, cred ca a inceput ca o mica depresie si acum e si fobie. In rest ma comport normal, merg la servici, am o fetita de 6 ani, nu prea stie nimeni de problema mea, evit sa mananc cu alte persoane de fata.Am 29 ani, sunt din galati, are cineva vreo idee daca sunt hipnoterapeuti in Galati?
Multumesc tare mult.[/quote]

Buna.

O cunostiinta de-a mea imi povestea acum ceva timp de un caz asemanator rezolvat de un psihoterapeut din Bucuresti. Persoana respectiva la fel ca tine nu putea manca nimic, slabise foarte mult si dupa o perioada de psihoterapie (ceva in jurul la 2 luni) a inceput sa manance si dupa o perioada revenise la greutatea normala. Daca nu ai gasit rezolvare pana acum si esti dispusa sa incerci cu psihoterapeutul din Bucuresti da un replay la mesaj cu un o adresa de mail.

S'auzim de bine.

Mitel.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj
diannem

Data înscrierii: 28/Noi/2009

MesajTrimis: Sâm Noi 28, 2009 11:33 am    Titlul subiectului: Re: Am o problema mare, poate hipnoterapia sa ma ajute? Răspunde cu citat (quote)

Am aceeasi problema ca si PAULAELENA. Am inteles ca dvs. cunoasteti pe cineva care a avut aceasta problema si acum este bine.
Daca ma puteti ajuta cu numele psihoterapeutului care a tratat-o pe cunostinta dvs. v-as ramane indatorata.

Va multumesc,

Diana

[quote="Mitel"][quote="PAULAELENA"]Buna la toata lumea.
Multumesc tare mult.[/quote]

Buna.

O cunostiinta de-a mea imi povestea acum ceva timp de un caz asemanator rezolvat de un psihoterapeut din Bucuresti. Persoana respectiva la fel ca tine nu putea manca nimic, slabise foarte mult si dupa o perioada de psihoterapie (ceva in jurul la 2 luni) a inceput sa manance si dupa o perioada revenise la greutatea normala. Daca nu ai gasit rezolvare pana acum si esti dispusa sa incerci cu psihoterapeutul din Bucuresti da un replay la mesaj cu un o adresa de mail.

S'auzim de bine.

Mitel.[/quote]
Sus
hipnozarecreationala

Data înscrierii: 06/Sep/2010

MesajTrimis: Lun Sep 06, 2010 4:16 pm    Titlul subiectului: cd pentru insomnie Răspunde cu citat (quote)

Pentru insomnie ar fi ideal ''The Beach Trip'' al lui Dave Dobson (cel ce a descoperit hipnoza indirecta in paralel cu Erickson si caruia i-a ''furat'' manierismele Richard Bandler)..Steve G. Jones nu e prea apreciat pentru cd-urile lui..
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
angelmarc999

Data înscrierii: 21/Noi/2012
Locație: SLATINA

MesajTrimis: Mie Noi 21, 2012 9:06 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Nu stiu cum sa incep ca as dori sa va spun multe .Am avut multe probleme de sanatate(anxietate), stari de panica, sociale , , finante deficitatre, etc .Am facut si eu o terapie prin telefon si email cu o doamna terapeut,, Terapia se face pentru curatarea sufletului , si reconectarea la tine insati, se face curatarea cauzelor care nu te lasa sa-ti rezolvi problemele.Se face 4 saptamani si costa 150 lei.Am primit energie, metode vre-o 15, am avut de citit , de meditat , de iertat , si m-am eliberat de tot raul,Am inceput sa devin linistita clara , si au inceput sa mi se rezolve multe dorinte, la care nici nu ma asteptam.Nu am stiut ca exista asemenea terapii care ajuta omul dar sunt ff multumita. Incercati si voi ca e buna pentru multe probleme in afara de caz de operatie, e perfecta pentru sanatate, servici, casatorie, casa , sot etc.Scrieti-mi pe mes la :angelmarc999, sa va dau adresa terapeutei daca doriti sa faceti si voi dar sa-mi specificati ca de pe acest site a-ti gasit sa stiu sa raspund..Sa fiti sanatosi si sa va ajute Dumnezeu in toate.Angela
Sus
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului Hipnoterapie.ro -> Hipnoză / Hipnoterapie Ora este GMT
Pagina 1 din 1

Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum